deň otvorených dverí bude 20.11.2018 od 8:00 do 14:00, a potom tvorivé dielne od 14:00 do 17:00

Heslo
Stredná priemyselná škola
strojnícka a elektrotechnická
Ul. Františka Hečku 25, Levice, PSČ 934 47
t.č.: 036/631 28 67 • fax: 036/631 25 35
e-mail: sekreteriat(zav.)spslevice.sk • riaditel(zav.)spslevice.sk
Internetová žiacka knižka Rozvrh hodín
Vzdelávací portál Odborná prax
Projekty Úspechy
Študijné odbory na našej škole
ElektrotechnikaMechatronikaStrojárstvoTechnické a informatické služby
Meniny má Leopold, zajtra Agnesa.
Zastupovanie - 15.11.2018 štvrtok
Vytiahli na nás vulgarizmy

Presnejšie, bol to G. B. Shaw, kto to spravil. A ešte presnejšie, bola to Eliza Doolittlová, ikonická postava z jeho hry Pygmalion, ktorú sme zhliadli 7. novembra tradične v bratislavskom Istropolise. Anglické vulgarizmy zpred  100 rokov z úst Elizy však našich žiakov rozhodne nemohli rozhodiť, tie súčasné sú ďaleko ostrejšie. Tvrdším orieškom pre nich bol Elizin jazyk londýnskeho predmestia. Našťastie sa v priebehu hry naučila rozprávať krásnou spisovnou angličtinou (taká superrýchlosť by sa pred maturitou zišla). Elizin prerod na dámu bol výsledkom experimentu profesora fonológie Higginsa, a keďže nie je pekné robiť experimenty na ľuďoch, aj tento mal neblahé následky - Eliza stratila svoju identitu a slobodu. A pretože už nepoužívala vulgarizmy, ostávalo jej len spôsobne sa rozčertiť. A nám zatlieskať a rovnako spôsobne sa vydať k autobusu.

 

 

Innovation camp 2018

INNOVATION CAMP 2018

 

Dňa 7.11.2018 sa žiačky, Tamara Gubčová, Vanesa Kohuláková, Vierka Šediová, Natália Šinkovičová a Simona Szarková (4.T), zapojené do programu Viac ako peniaze zúčastnili Innovation Camp 2018.

Je to celodenná súťaž, počas ktorej žiaci pracujú na reálnej výzve, ktorú vytvoril organizátor súťaže v spolupráci s Nadáciou Slovenskej sporiteľne ako partnerom programu.

Úlohou žiakov, rozdelených do zmiešaných tímov, je nájsť najlepšie riešenie zadanej výzvy na danú tému a prezentovať ju pred odbornou porotou. Počas práce na riešení výzvy jednotlivé tímy spolupracujú s konzultantmi - zamestnancami Slovenskej sporiteľne.


Cieľom súťaže bolo stimulovať kreatívne a inovačné schopnosti žiakov. Vďaka tejto súťaži si žiaci vyskúšali tímovú prácu pri riešení zadanej výzvy, rozvíjali si svoje komunikačné a prezentačné zručnosti, boli motivovaní k využívaniu príležitostí. Súťaž im priblížila aj fungovanie reálneho podnikateľského prostredia.

2. miesto obsadil tím s Tamarou Gubčovou - žiačkou SPŠse Levice, odbor: technické a informatické služby.

 

Víťazi boli ocenení hodnotnými cenami a každý účastník okrem silného zážitku dostal certifikát o účasti.

 

Eva Mizeráková

Poznaj svoju vlasť

Dňa 26.10.2018 sa žiaci našej školy Peter Kováč – IV.M, Adam Gaži – IV.M a Viktória Kmotriczová – III.M zúčastnili vedomostného kvízu ,,Poznaj svoju vlasť", ktorý organizoval MO Matice slovenskej v Leviciach. V súťaži obsadili krásne 2. miesto. Žiakom srdečne blahoželáme.

Imatrikulácie žiakov I. ročníka

Dňa 25.10. 2018 sa v našej škole konali imatrikulácie pre žiakov prvého ročníka. Imatrikulácie sa konali v školskej jedálni o 14:00 hod. Podnet vznikol v žiackej školskej rade, čoho sa ujali žiaci 3.M triedy a s pomocou pani učiteľky PaedDr. Tatiany Dióšiovej pripravili program pre prvákov. Prváci sa mali obliecť na zadanú tému a vymyslieť krátke predstavenie pre tretiakov. Tieto podmienky všetci splnili. Na oplátku tretiaci pripravili pre prvákov rôzne úlohy, pri ktorých sa naši prváci trochu zapotili. Atmosféra bola príjemná, v duchu ktorej sa prváci odreagovali a zabavili. Na záver prečítali sľub, ktorým sa stali právoplatnými žiakmi našej školy a zaradili sa medzi ostatných žiakov.               

                                                                                                            Adam Šebo

                                                                                                                  III.M

Stredná priemyselná škola v Leviciach

Anketa
Žiadne ankety.
Mohlo by Vás zaujímať...
Prezentácia o škole

Fotky školy

ZVARAČSKÁ ŠKOLA
ponuka kurzov
Certifikácia
Certifikát Autodesk Academia Program 2017/18

Certifikát AutoCAD a Inventor Certifikácia