deň otvorených dverí bude 28. januára 2020

Heslo
Stredná priemyselná škola
strojnícka a elektrotechnická
Ul. Františka Hečku 25, Levice, PSČ 934 47
t.č.: 036/631 28 67 • fax: 036/631 25 35
e-mail: sekreteriat(zav.)spslevice.sk • riaditel(zav.)spslevice.sk
Internetová žiacka knižka Rozvrh hodín
Vzdelávací portál Odborná prax
Projekty Úspechy
Študijné odbory na našej škole
ElektrotechnikaMechatronikaStrojárstvoTechnické a informatické služby
Meniny má Valér, zajtra Jela.
November 1989

Attilla Bolgár, II.E

Napriek tomu, že som pár vecí vedel o Nežnej revolúcii, som sa vo filme dozvedel veľmi veľa iných zaujímavých faktov. Film bol poučný a veľmi dobre spracovaný. Veci boli zrozumiteľne vysvetlené. Podľa môjho názoru bola tá doba veľmi ťažká pre každého. Ľudia nemali slobodu, ani slobodu slova. Nemali skoro žiadne práva, za všetko boli stíhaní a veľakrát aj odsúdení. Veľa rodín bolo odpočúvaných.

Čo bolo pre mňa neuveriteľné, že ľudia boli sledovaní za úplné banálnosti. Herci výborne podali ďalej dané informácie. Všetky tie veci, čo sa vtedy udiali, v tom období, boli smutné a niektoré aj tragické. Nám sa to teraz ťažko uverí, ale to čo bolo, bola krutá pravda. Neviem si predstaviť, že by sme nemohli cestovať, že by bola cenzúra tlače, televízie alebo rádia. Že by bola obmedzovaná naša sloboda.

Tiež sa mi páčilo, že počas filmu boli podané otázky, na ktoré sa dalo odpovedať k danej téme. Bol tam aj text so zaujímavými faktami, ktoré som si prečítal. 

Prekvapilo ma, že bolo vyhlásené zabitie študenta počas demonštrácii 17. novembra a nakoniec vysvitlo, že to ani nebola pravda. Vymyslela si to nejaká pani na vrátnici internátu.

Anketa
Žiadne ankety.
Mohlo by Vás zaujímať...
Prezentácia o škole

Fotky školy

ZVARAČSKÁ ŠKOLA
ponuka kurzov
Certifikácia
Certifikát Autodesk Academia Program 2017/18

Certifikát AutoCAD a Inventor Certifikácia