deň otvorených dverí bude 28. januára 2020

Heslo
Stredná priemyselná škola
strojnícka a elektrotechnická
Ul. Františka Hečku 25, Levice, PSČ 934 47
t.č.: 036/631 28 67 • fax: 036/631 25 35
e-mail: sekreteriat(zav.)spslevice.sk • riaditel(zav.)spslevice.sk
Internetová žiacka knižka Rozvrh hodín
Vzdelávací portál Odborná prax
Projekty Úspechy
Študijné odbory na našej škole
ElektrotechnikaMechatronikaStrojárstvoTechnické a informatické služby
Meniny má Servác, zajtra Bonifác.
Ekoworkshop na priemyslovke v Leviciach

Už ako názov hovorí, celé podujatie sa nieslo v znamení ekológie a podpory zdravého životného štýlu. Nakoľko súčasná epidemiologická situácia nepovoľuje prítomnosť všetkých študentov na vyučovaní prezenčnou formou, teda sme zvolili kombináciu online priestoru a prítomnosť  malej skupiny študentov –maturantov.

Dopoludnie sa nieslo v témach : Úloha pre každého z nás! Kráčame lesom

Prvú tému nám priblížila pani Mgr. Mária Homolová očami Atómovej elektrárne Mochovce. Veľmi pútavo, zaujímavo poskytla obraz o procesoch a aktivitách ohľadom ochrany životného prostredia tohoto strategického podniku. 124 hostí v online priestore a 7 v Open Zóne sa dozvedelo veľa zaujímavých vecí o podniku, jeho fungovaní, zámeroch na najbližšie obdobie a to samozrejme všetko s ohľadom na životné prostredie.

V druhej téme nás pán Ing. Peter Gróf z Lesov SR uviedol do tajov prírody, lesa a hlavne nás poučil ako sa v lese správať, kde sa dá ísť do prírody v okolí Levíc a iné zaujímavosti.

119 hostí v online priestore a 7 v Open Zóne veľmi aktívne diskutovalo o druhoch zvierat, stromov, možnosti ťažby, kúpy dreva, pozemkov ap.

Dopoludnie ubehlo veľmi rýchlo a snáď len záverom, že každý z nás je zodpovedný za ochranu a záchranu životného prostredia.

 Musíme začať každý od seba!

Posledný marcový deň sa na levickej priemyslovke niesol znova v znamení ekológie. Tentokrát sa v novovytvorenej Open Zóne, ktorá bola realizovaná s podporou  Nadácie Volkswagen konal Ekoworkshop na témy:

Mobilná hybridná elektráreň a ZSE a ich procesy ochrany životného prostredia

 

Mobilnú hybridnú elektráreň nám predstavili študenti štvrtého ročníka, ktorí využili alternatívne zdroje energie na výrobu elektrickej energie a ako komplexný celok bude v ďalších rokoch slúžiť na vyučovanie. mladším žiakom, dali námet čo zaujímavé sa dá vytvoriť ak využijeme niečo nové, niečo recyklované.

 

V druhej téme nás pán Tomáš Balko informoval o tom ako sa k ekológii a enviromentu stavia ZSE, aké procesy majú schválené, čo musia dodržiavať. Veľmi zaujímavo rozprával hlavne o ochrane živočíchov na prenosovej sústave  ZSE.

109 hostí v online  priestore a 7 v Open Zóne veľmi aktívne diskutovalo k uvedeným témam.

Dozvedeli sme sa veľa zaujímavostí a určite novovytvorenú Open Zónu budeme čo najviac využívať .

Anketa
Žiadne ankety.
Mohlo by Vás zaujímať...
Prezentácia o škole

Fotky školy

ZVARAČSKÁ ŠKOLA
ponuka kurzov
Certifikácia
Certifikát Autodesk Academia Program 2017/18

Certifikát AutoCAD a Inventor Certifikácia